Juniorsko državno prvenstvo u kategorijama F1N i F1N-150

2020-03-10

U dvorani osnovne škole Tenja 07.03.2020. godine održano je državno prvenstvo zrakoplovnih modelara u kategorijama F1N-150 i F1N na kojem je sudjelovalo 54 natjecatelja i 9 ekipa. Natjecanje je održano u organizaciji Aerokluba Osijek te suorganizaciji CTK Čeminac i osnovne škole Tenja.

U kategoriji F1N sudjelovalo je ukupno 27 natjecatelja. 1. mjesto u pojedinačnom ukupnom poretku u kategoriji juniori osvojio je Ivan Capan (OŠ Tenja), 2. mjesto zauzeo je Borna Zobec (AK Karlovac), dok je 3. mjesto zauzeo Mariano Tadić (AK Osijek). U kategoriji mlađi juniori 1. mjesto osvojio je Ivan Capan (OŠ Tenja), 2. mjesto zauzeo je Borna Zobec (AK Karlovac), dok je 3. mjesto zauzeo Mariano Tadić (AK Osijek). U kategoriji kadeti-komarci 1. mjesto osvojio je Mak Balaš (AK Osijek), 2. mjesto osvojio je Filip Kantor (AK Požega), a 3. je mjesto zauzeo Fran Tvrtko Hržica (AK Osijek).

1. mjesto u ekipnom poretku u kategoriji juniori zauzela je ekipa AK Osijek 1, 2. mjesto zauzela je ekipa OŠ Tenja, dok je 3. mjesto zauzela ekipa OŠ Darda. U kategoriji mlađi juniori 1. mjesto osvojila je ekipa AK Osijek 1, 2. mjesto zauzela je ekipa OŠ Tenja, dok je 3. mjesto zauzela ekipa OŠ Darda. U kategoriji kadeti-komarci 1.mjesto zauzela je ekipa AK Osijek 2, 2. mjesto zauzela je ekipa AK Požega 2, dok je 3. mjesto zauzela ekipa AK Požega 1.

U kategoriji F1N-150 sudjelovalo je ukupno 27 natjecatelja. 1. mjesto u pojedinačnom ukupnom poretku u kategoriji juniori osvojio je Josip Rešetar (CTK Čeminac), 2. mjesto zauzeo je Filip Orkić (AK Slavonski Brod), dok je 3. mjesto zauzeo Ivan Capan (OŠ Tenja). U kategoriji mlađi juniori 1. mjesto osvojio je Josip Rešetar (CTK Čeminac), 2. mjesto osvojio jeFilip Orkić (AK Slavonski Brod), dok je 3. mjesto zauzeo IvanCapan (OŠ Tenja). U kategoriji kadeti-komarci 1. mjesto osvojio je Mak Balaš (AK Osijek), 2. mjesto zauzeo je Fran Tvrtko Hržica (AK Osijek), dok je 3. mjesto zauzela Nera Lać (AK Osijek).

1. mjesto u ekipnom poretku u kategoriji juniori zauzela je ekipa AK Slavonski Brod, 2. mjesto zauzela je ekipa CTK Čeminac, dok je 3. mjesto zauzela ekipa AK Osijek 1. U kategoriji mlađi juniori 1. mjesto osvojila je ekipa AK Slavonski Brod, 2. mjesto zauzela je ekipa CTK Čeminac, a 3. mjesto zauzela je ekipa AK Osijek 1. U kategoriji kadeti-komarci 1. mjesto zauzela je ekipa AK Osijek 2, 2. mjesto zauzela je ekipa AK Požega 1, dok je 3. mjesto zauzela ekipa AK Požega 2.