Europsko zrakoplovno modelarsko prvenstvo u kategorijama F1ABC

2018-08-07

Europsko prvenstvo u kategorijama F1ABC održano je u Mađarskoj u razdoblju od 23.07. do 30.07.2018. godine. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 195 modelara iz 27 europskih zemalja i to Austrija, Bjelorusija, Bugarska, Češka, Estonija, Finska, Francuska, Italija, Izrael, Latvija, Litva, Mađarska, Makedonija, Nizozemska, Norveška, Njemačka, Poljska, Rumunjska, Rusija, Slovačka, Slovenija, Srbija, Švedska, Turska, Ujedinjeno Kraljevstvo, Ukrajina i Hrvatska.

U kategoriji F1A sudjelovalo je ukupno 76 natjecatelja iz 25 zemalja. Hrvatsku su predstavljali reprezentativci Igor Bombek, Igor Kušićka i Robert Leško, koji su osvojili 23., 42. i 67. mjesto u pojedinačnom poretku. U ekipnom poretku, Hrvatska je osvojila 18. mjesto.

U kategoriji F1B sudjelovalo je ukupno 75 natjecatelja iz 26 zemalja. Hrvatski reprezentativci Soniboj Sabo, Ante Franić i Danko Sokolić zauzeli su 16., 34. i 39. mjesto u pojedinačnom poretku, dok su ekipno osvojili odlično 5. mjesto.

U kategoriji F1C, hrvatski reprezentativac Darijo Jermol, od ukupno 44 natjecatelja osvojio je 8. mjesto, dok je u ekipnom poretku Hrvatska od ukupno 20 timova, zauzela 14. mjesto.