Europsko prvenstvo u F3J kategoriji

2017-07-25

Europsko prvenstvo u kategoriji F3J u seniorskoj i juniorskoj kategoriji, održano je od 16. do 22. srpnja 2017. godine u gradu Martinu u Slovačkoj, a na njemu su sudjelovali najbolji zrakoplovni modelari u F3J kategoriji iz 20 europskih zemalja.

Za Hrvatsku F3J reprezentaciju nastupila su dva pilota u seniorskoj konkurenciji: Arijan Hucaljuk iz Aerokluba ''Brod'' koji je osvojio zlatnu medalju i obranio titulu europskog prvaka te Miro Suver iz Aerokluba "Osijek" koji se plasirao na 22 mjesto.

U seniorskoj konkurenciji 2. mjesto zauzeo je Oleksander Chekh iz Ukrajine, a 3. mjesto Manuel Reinecke iz Njemačke.

U juniorskoj konkurenciji 1. mjesto zauzeo je Ivaylo Dimitrov iz Bugarske, 2. mjesto Marco Gsllizia iz Italije, a 3. mjesto Oskar Stempihar iz Slovenije.

Iako je Arijan jedan od mlađih pilota u seniorskoj F3J kategoriji, sa svojih svega 25 godina pokazao je da je dostojan protivnik svim seniorskim kolegama te da je ponovno osvojeni naslov europskog prvaka rezultat uloženog truda i upornosti tijekom svih godina bavljenja zrakoplovnim modelarstvom.