DP RH F3K i F5J

2023-10-25

Državno zrakoplovno modelarsko prvenstvo u kategorijama F3K i F5J

U organizaciji MAK Trešnjevka i AK Rudolf Fizir, Državno prvenstvo zrakoplovnih modelara u kategorijama F3K i F5J održano je 08.10.2023. godine na letjelištu Zvekovac.

Sudjelovalo je ukupno 17 natjecatelja iz hrvatskih klubova MK Zaprešić, AK Rudolf Fizir, AK Brod i MAK Trešnjevka.

U kategoriji F3K sudjelovalo je ukupno 9 natjecatelja iz hrvatskih klubova: MAK Trešnjevka, AK Rudolf Fizir i AK Brod. U kategoriji F5J također je sudjelovalo 9 natjecatelja od čega je bilo 8 hrvatskih natjecatelja i gost Tomasz Frak, F5J reprezentativac iz Poljske. Ukupno su sudjelovala 4 hrvatska kluba: MAK Trešnjevka, AK Rudolf Fizir, MK Zaprešić i AK Brod.

Ostvareni rezultati u kategoriji F3K

U pojedinačnom poretku kategorije F3K, 1. mjesto osvojio je Luka Črep sa osvojenih 5896,4 bodova, 2. mjesto Miljenko Frančić sa osvojenih 5561,2 bodova i 3. mjesto Ivica Belović sa osvojenih 5492,3 bodova, sva tri natjecatelja iz AK Rudolf Fizir.

U ekipnom poretku 1. mjesto osvojila je ekipa AK Rudolf Fizir u sastavu Miljenko Frančić, Ivica Belović i Martin Vid Lulić i sa osvojenih 16088,1 bodova, 2. mjesto osvojila je također ekipa AK Rudolf Fizir u sastavu Luka Črep, Marko Damjanović i Zoran Lulić sa osvojenih 14032,6 bodova i 3. mjesto osvojila je ekipa MAK Trešnjevka u sastavu Saša Pećinar i Marko Sabljak sa osvojenih 9857,8 bodova.

Ostvareni rezultati u kategoriji F5J

U pojedinačnom poretku kategorije F5J, 1. mjesto osvojio je Krešimir Hrastovec iz MK Zaprešić sa osvojenih 6137,7 bodova, 2. mjesto Nikola Lehkec iz AK Rudolf Fizir sa osvojena 6052,3 boda i 3. mjesto Saša Pećinar iz MAK Trešnjevka sa osvojena 5752,2 boda.

U ekipnom poretku 1. mjesto osvojila je MAK Trešnjevka u sastavu Saša Pećinar, Marko Sabljak, i Marijan Balaško sa osvojenih 16458,6 bodova, 2. mjesto osvojio je AK Rudolf Fizir u sastavu Nikola Lehkec i Marko Damjanović sa osvojenih 9871,8 bodova i 3. mjesto MK Zaprešić u sastavu Krešimir Hrastovec i Saša Mihajlović sa osvojenih 9794 bodova.

Program se financira iz javnih potreba za tehničku kulturu, a pokroviteljstvo i potporu pružaju Hrvatska zajednica tehničke kulture i Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.